پایان همکاری ویکی لاک و گوگل ارث؛ راه حل جایگزین چیست؟

دسته: خبر
بدون دیدگاه
چهارشنبه 30 مرداد 1398 22:25

پایان همکاری ویکی لاک و گوگل ارث؛ راه حل جایگزین چیست؟

نویسنده: حسام الدین عباسی

 

از سال 2008 تا کنون، یکی از لایه‌های مفید موجود در گوگل ارث، لایه ویکی لاک بوده است. با کمک این لایه می‌توان اطلاعات مربوط به هزاران مسیر مختلفی که افراد در سراسر جهان پیمایش کرده و به ثبت رسانده‌اند دسترسی پیدا کرد. اما در هفته گذشته، درست در روزهای قبل از زمانی که قصد عزیمت به برنامه داشتم، به طور ناگهانی دیگر این لایه از گوگل ارث من ناپدید شد!

همزمان با این اتفاق، گزارش‌های متعددی از شاگردان و دوستانم داشتم که علت این اتفاق را جویا می‌شدند و به دنبال راهکاری برای رفع آن می‌گشتند. حتی بعضی از آن‌ها نسخه گوگل ارث خود رو حذف و دوباره نصب کردند... اما این بار مشکل به جای دیگری مربوط می‌شد...


با تحقیقی که انجام دادم، به مطلبی در سایت ویکی لاک برخوردم که در آن توضیح داده شده که از تاریخ 13/مرداد/1398، قرارداد این شرکت با گوگل به اتمام رسیده و در نتیجه دیگر لایه ویکی لاک، در گوگل ارث قابل مشاهده نیست.
ویکی لاک در ادامه این امیدواری را داده که ممکن است در آینده قرارداد جدیدی با گوگل ببندد، اما فعلا امکان دسترسی به اطلاعات ویکی لاک در گوگل ارث محیا نخواهد بود.

توضیحی که شرکت ویکی لاک در این باره داده در اینجا قابل دسترس است.

 

اکنون راه حل جایگزین برای استفاده از ویکی لاک در گوگل ارث چیست؟


در حال حاضر بهترین راه حلی که به نظر می‌رسد، استفاده از مرجع اصلی یعنی سایت ویکی لاک به آدرس wikiloc.com است. کافیست برای مسیرهای مد نظر خود در این سایت به جستجو بپردازید و پس از یافتن، آن‌ها را مطابق گذشتته دانلود کنید و سپس فایل دانلود شده را در گوگل ارث یا نرم افزار بیس کمپ باز کنید.
مشخص است که این راه به سادگی راه قدیم نخواهد بود، اما تا زمانی که قرارداد جدید ویکی لاک و گوگل بسته شود می‌تواند راهگشای طبیعت‌گردان و کوهنوردانی باشد که به استفاده همزمان از ویکی لاک و گوگل ارث عادت کرده‌اند!


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 5205
برچسب ها: خبر